ראשון, 24 יוני 2012

עולם הצבעים

 
דרג פריט זה
(1 )
הגדרת המטרות-איזון, ריפוי, חיזוק, הרגעה, מודעות לעולם היפה, לכוחנו בריפוי עצמנו
סקירה הסטורית- הריפוי בצבעים מוזכר כבר באטלנטיס. מקדשי הריפוי עם גגות שבנויים מקריסטלים, חדרי ריפוי עם דלתות קריסטל שימשו לטיפול במחלות וגם לריפוי מערכות יחסים, לידות ובעזרה להעברת הנשמות מהעולם הזה לעולם הבא.
גם במצרים השתמשו במינרלים צבועים, וענדו תכשיטים כדיי לעצור אובדן אנרגיה.
בהודו השתמשו במינרלים ובאבנים טובות להספקת תדירויות של צבעים-הרתיחו אותם במים ומהלו אותם לשיקולים הומאופתיים.
גם היוונים נהגו להשתמש בטכניקות אלה.

עם עליית הנצרות נחשבו הטיפולים לעבודת אלילים וכך ירדו למחתרת, למרות שברוב הכנסיות יש שימוש בצבעים ובמנדלות
במאה ה- 7, מטפל פרסי בשם אבן סינא החזיר את הטיפול בצבעים, הוא פרסם 100 ספרים
הפריחה המשיכה בתקופת הרנסנס ובמאה ה- 19 ורק במאה ה- 20 עם התפתחות האופטיקה הנושא זכה להתעניינות מחודשת.
לפני כ 20 שנה באר"הב הצבעים החלו להשתלב בתחום הרפואה המשלימה-אוקופונקטורה,רפלקסולוגיה,רייקי ועוד

המושגים עליהם אנחנו מדברים:

אור
אור השמש מכיל את התדירויות הרוטטות של הצבעים.האור חיוני ונמצא לשימושנו שנים רבות.הדרך היעילה ביותר לספוג אותו היא דרך העיניים ללא מכשולים.אפשר להיות בצל או בשמש לפחות חצי שעה ביום וזה בעייתי עם סגנון החיים המודרני-בגלל שהאור המלאכותי שרבים חשופים אליו גורם למחלות רבות

צבעים
הם תדרים של אנרגיה,גלי אנרגיה.
אנחנו צופים במציאות דרך קולות,אור וצבעים. כשהמודעות תגבר נוכל לראות צבעים רבים יותר ושונים.יש צבעים פיגמנטיים כמו כיסא אדום ויש אור צבעוני.

צ'אקרות
מרכזים אנרגטיים בגוף.יש 7 עיקריים לאורך עמוד השדרה.לכל צאקרה יש את הצבע שלה.

אדום
צאקרת הבסיס בתחתית עמוד השדרה.היא אחראית על הקרקוע בעולם הפיזי.הצבע האדום של הצאקרה משפיע על מיניות,כוח וכוח רצון.יש להיזהר במינונים שלא ימריץ יותר מידיי.טוב לשיפור זרימת הדם,טוב להעלאת הטמפרטורה של הגוף,טוב לאנמיה ולבעיות בכבד.מזכיר לנו דם,שושנים,מכוניות ספורט,שפתיים,תפוחים,תותים,פלפלים,שלטי אזהרה,רמזור
האדום מייצג כעס,סכנה,מין,יצירתיות,אומץ,כוח,תשוקה,רומנטיקה,אימפולסיביות,אהבה.
הצבע האדום מושך תשומת לב.בגדים אדומים מצביעים על כוח ואנרגיה אבל גם מזמינים עימותים.אנשים יתייחסו למי שלובש אדום כאגרסיבי או כפתיין או לחילופין כאל מי שמחפש עימותים בלי קשר להתנהגות של אותו אדם.
מכוניות אדומות משויכות למהירות,חדרים שיש בהם אדום גורמים לאנשים לאבד מגע עם הזמן ולכן משתמשים בו הרבה בברים,בקזינו ובמסעדות כי הוא מעורר את התאבון.
הצבע עוזר בקבלת החלטות ומזרז פעילות.מי שסובל מלחץ דם נמוך האדום טוב לו ולמי שיש לחץ דם גבוה צריך להיזהר במינונים

כתום
הצאקרה השניה ממוקמת מתחת לטבור-זו הצאקרה שאחראית על המין והרבייה.הצבע מייצג בעיות רגשיות ותחושת אשמה בנוגע למין.
הצבע טוב לריפוי כליות,וטוב לניקוז רעלים.הצבע הוא שילוב של צהוב ואדום שמשמשים רשתות של מזון מהיר.הכתום דומה בתכונותיו לאדום.הצבע טוב לאסטמה ולברונכיט.הכתום עוצמתי גם לפיזי וגם לרוחני,יש בו שילוב מושלם של אנרגיה ארצית וחיות.הוא קשור לרעיונות,לחום,לשביעות רצון,לאופטימיות ולהתלהבות.
אני מרגיש כתום-תפוזינה
מבחינה שיווקית שימוש בכתום יגרום למוצר יקר להראות נגיש.הצבע קשור לתאבון.כשכתום מופיע בהילה הוא מצביע על יצירתיות.אנשים שאוהבים כתום הם בדרך כלל קרחים,עצמאיים,ובעלי בטחון עצמי.לעיתים יש בתוכם מאבק לאזן את האינטלקט עם התשוקה.בהילינג,השימוש בכתום טוב להעלאת אנרגיה,לחיזוק המערכת החיסונית,למיניות,לכליות חולות.בשימוש עדין יגרום לאפקט חום.טוב במקרים של דכאון, בדידות ועייפות.אוכל בצבע כתום מספק אנרגיה חיונית.הצבע טוב לשימוש במקרים של אסטמה ובעיות כרוניות של ראומטיזם.כמו כן הצבע טוב להטענה של הגוף האתרי.אנשים עצבניים שנכנסים מהר לחרדות כדאי שימנעו משימוש בצבע או שימוש עדין בלבד.
לסיכום הוא טוב לבעיות בכליות,במקרים של חוסר באנרגיה,בעיות בעור ואלרגיות.
כתום הוא שילוב של חוכמה (צהוב) וכוח (אדום).נזירים רבים עוטים גלימות כתומות.

צהוב
הצאקרה השלישית.מקלעת השמש.הצבע אחראי על התחושות.צאקרה זו משפיעה על הכוח האישי שלנו בעולם.זהו צבע הידע,האינטיליגנציה,הוא מעודד מחשבה ואת פעילות הקיבה.הוא בריא לכבד ופותר אקזמות.הצהוב משפר את מצב הרוח,הוא מזכיר לנו לימונים,חמניות,ברווזי גומי,מעילי גשם.
הצבע טוב לגירוי המוח-טוב לטיהור של ראש מעורפל.הצבע עוזר לחשוב מהר יותר.הוא סמל לחיים חדשים וממלא באנרגיה.זהו צבע הרצון האינדיוידואלי,מייצג את כוח המחשבה.
יש חשיבות רבה לגוונים-יש 4 דרגות-פיזי,שכלי,רגשי ורוחני.
בעבר הקיסר הסיני לבש צהוב בתור צבע רשמי.
זהו צבע טהור וראשוני-אדום,צהוב וכחול.
הוא משויך לפראנה-לכוח החיים שמגיע מהשמש
מכל הצבעים זהו הצבע שמושך הכי הרבה תשומת לב,ראה ערך בלונדינים-בלונדיניות
צהוב בוהק מאד מפריע בעיניים ומאיץ מטבוליזם.
בעיצוב חדרים,צהוב בוהק גורם למתח ויש להתחשב בכך.אנשים יינטו למצב של מתח בכזה חדר,חשוב הגוון והרגישות של אותו אדם
במיוחד בחדרי ילדים-לילדים עלול להיות קושי להירדם ותינוקות יבכו יותר
מעצבים גראפיים משתמשים הרבה בצהוב כרקע למודעות שלהם
בשימוש עדין הצהוב מחמם כמו אור שמש,עוזר לנו להרגיש טוב יותר אבל יותר מידיי ממנו עלול להזיק.
בהילינג,השימוש בצהוב הוא מאד זהיר כי הוא מאיץ.הוא טוב לבעיות בעור ולמערכת העצבים המוטורית,לסוכרת,להתכווצות שרירים,ולא מומלץ לשימוש במקרים של התמוטטות עצבים.במקרים כאלה כחול וירוק ייטיבו.

ירוק
מזכיר לנו עלים,עצים,עשב,כסף,איגואנות,מייצג צמיחה,טבע,שינוי,ריפוי,נערכה עצמית,סביבה בריאה, מזל טוב, נעורים,אביב,קנאה,אמת,חופש,מפלגת הירוקים,איזון ,הרמוניה וטבע.
ירוק הוא הצבע של ההרמוניה והאיזון.הוא משלב כחול וצהוב-כאשר הצהוב מייצג רצון אישי וכחול את הרצון העולמי.האנרגיה המרגיעה של הכחול משתלבת עם היצירתיות והחיות של הצהוב.
ירוק משלב בין פיזיות ורציונליות,לבין רוחניות ואינטואיציה.
הגוונים הלא יפים יכולים להעיד על תכונות הפוכות כמו מחלה,ריקבון,קנאה,פסימיות.הוא יכול להיות צבע חם וקר,תלוי בכמות של הירוק או של הכחול.
הירוק מייצג חידוש,תקווה,שפע ,הישגים וגם יכול לייצג חוסר ניסיון.הירוק נמצא בצאקרת הלב.הצבע המלכותי של שושלת מינג בסין.
ירוק כהה מייצג רווחה כלכלית,ירוק זית מייצג שלום.ירוק משפר את הראיה ומרגיע את מערכת העצבים.המונח גרין רום משמש לתאר את החדר בו שוהים השחקנים לפני ואחרי ההופעה,למרות שבדרך כלל החדרים לא באמת ירוקים.הצבע נפוץ בבתי חולים ומשרדי ממשלה.כשיש בהילה ירוק זה מצביע על אנשים שחושבים לא רק על עצמם אלא גם על אנשים אחרים ומכאן המונח "ירוקים"
זהו צבע בסיסי להילינג וטוב להבראה של עצמות.הוא יכול להקל באופן דרמטי על כאבים ועל טראומות.יותר מידיי ירוק יכול ליצור דיכאון ונסיגה חברתית.הצבע טוב לטיפול בסרטן,יחד עם זאת ,בגלל הזיהוי עם גדילה זו מחשבה שיש בה פחד וחוסר יכולת לשחרר מגבלות.מי שעוסק בריפוי רגשי ניגש לכל טיפול עם כוונה שהטיפול פונה לטוב העליון.מחשבה מלווה זו מגנה מעשיית רע כלשהו.
ירוק הוא צבע מרפא ועובד במצבים של חוסר איזון כולל סרטן.מי שחושש שזה יעשה רע,שלא יעשה זאת בגלל שמחשבה יוצרת מציאות.ירוק הוא מרפא נהדר וכשיש ספק בנוגע לאיזה צבע להשתמש תמיד אפשר ירוק.טוב לשימוש במקרים של בעיות בלב וכאבי ראש.הוא עוזר כשיש לחץ דם לא תקין וכן למערכת החיסונית.

ורוד
זהו הצבע הרשמי של האהבה.הצאקרה הורודה נמצאת ליד הירוקה.הורוד מרפא את הלב ועוזר להתגבר על הפחד שיש לעיתים בנתינה.אהבה ללא תנאים
טורקיז
ירוק,כחול,מים,אהבה,הילינג,נדיבות,רגשות,תת-מודע,אינטואיציה,אחריות אישית,יצירתיות,תקשורת,עצמאות. הצבע קשור לרגשות ולביטוי יצירתי.הצבעים שבין ירוק לכחול משויכים לטרנספורמציה,המורה הפנימי,צאקרת הגרון שמחברת אותנו לאנרגיה של אהבה ואלוהים. הצבע קשור למים,אוויר,נשימה,טורקיז משויך לציויליזציות עתיקות .העידן החדש. משפחת צבעים זו קשורה למיסטיקה ולטלפתיה,וגם לשמים וים.צבעים אלה משמשים למדיטציה וקשורים למודעות כללית,דולפינים,מלאכים ותקשורת,גם כיום בעידן הלווינים.זהו צבע לא שכיח בהילה ומופיע בד"כ אצל משוררים או מיסטיקנים.בהילינג,הצבע טוב להרגעה של היפראקטיבים ןהיפרסנסיטיביים.טורקיז מרגיע את המינד ואת מערכת העצבים,וכן הוא טוב לבעיות נשימה,לידה מחודשת,טיהור והעברת כאב.הצבע הטורקיז משויך לצאקרת הגרון ומתייחס ליצירתיות ותקשורת.נוצר לחץ כשאין תקשורת טובה עם התחושות.הכחול מנקה,עוזר במניעת הקאות,כאבי ראש והיסטריה,וכן משמש לריפוי חתכים,כוויות וראומטיזם.

כחול כהה
העין ה 3
באזור זה קיימת היכולת לראות מעבר.שילוב של כחול וסגול.הצבע עוזר לבעיות מנטליות,קשור לאף,לתחושות ריח,ראיה,שמיעה,ובעיות שונות בפנים-כמו שיתוק,דימומים וכו.
הכחול הכהה-אינדיגו-טוב למי שפוחדים מהחושך.הוא טוב לעיניים וגם יכול לסייע בבעיות קטרקט.
סגול
צאקרת הכתר.
במרכז הצאקרה הצבע הוא לבן.הסגול מחבר אותך למעלה.קשור לאינטואיציה ולרוחניות.
דרך צאקרה זו מתאפשרות התגלויות.החיובי הוא שהצבע מרגיע,השלילי הוא שהוא יכול לדכא ולגרום קור.הסגול נמצא בקצה השני מול האדום.הצבע הזה טוב למערכת העצבים,ובמקרים של אי סדרים מנטליים.טוב במניעת התקרחות
צבעים נוספים
שחור-מאד פופולארי בלבוש,מסיבות שונות-מייצג את החבוי,המסתורי,ההפך מהלבן.הצבע מייצג כח,מיניות,תחכום,רשמיות,אלגנטיות,עושר,מסתוריות,פחד,רשע,אנונימיות,עומק,סטייל,עצבות,כעס,הגדרה נסתרת,מחתרתי,בתרבות המערב מייצג מוות,חורף,סכנה,קושי גדול.בסין ,השחור מייצג את הרשע ולכן הוא מאד לא נפוץ.השחור משתלט על כל הצבעים וכן יכול לפעמים לחזק עבודה רוחנית-למשל,מפת שולחן שחורה,תעזור בקריאה אנרגטית של האדם.הוא מעורר תגובות-מצד 1 מראה סמכותיות וכוח,ומצד שני דיכאון.מצד אחד רשע ופחד ומצד שני חוכמה,גאווה והתמדה.שחור יכול להצביע על סגירות רגשית.אנשים לובשים שחור שיגן עליהם.אנשים אלה עברו מיני טראומות שפגעו בהם.
השחור כמעט ולא משמש להילינג.הוא יכול לסייע בקרקוע ובהעלאת רעיונות חדשים.אין בו שום צבע ושום השתקפות של אור.

לבן
הלבן מכיל את כל הצבעים,מייצג את המקור של המודעות.הלבן מטהר את הגוף ברמה הגבוהה ביותר.הצבע הזה הוא מטען אנרגטי חזק.הלבן מביא שלום ונוחות,הוא שלמות.הכלה לובשת לבן ברוב החברות.דגל לבן מייצג כניעה.עבור הבודהיסטים לבן מייצג מסטר עצמי.עבור הסינים הוא מייצג אבל.
יש לציין שמעבר לאנרגיות שפועלות בחוקיות אוניברסלית קיים גם המימד הנורמטיבי-חברתי שמשפיע גם כן.
לבן משויך לניקיון.אצל היוונים וההינדים הוא מייצג מודעות טהורה.זה כנראה הצבע המכובד ביותר.נראה שכל החברות והתרבויות נהנות משימוש בצבע.הלבן הוא הצבע שנכתב עליו הרבה והוא מיוחס לאידיאלים גבוהים.הוא מייצג שלמות,תמימות,פשטות,ניקיון,שלום,נעורים,לידה,שלמות,חורף,שלג,טוהר.
בתוליות בתרבות המערבית ומוות במסורת המזרחית.
הצבע הוא רפואי,סטרילי,אלוהי,רוחני,ומשויך גם לסמכות רוחנית.נמצא במרכזה של הצאקרה ה 7-צאקרת הכתר.
משתמשים בו הרבה בקיץ כי הוא מחזיר חום,ועוזר לאנשים להישאר קרירים.משתמשים בו רופאים,אחיות,טכנאי מעבדה.
בדקורציה הלבן משרה אווירה מרגיעה ומרעננת.
בהילינג האור הלבן טוב לטיהור
הקשת היא לבן כי הוא מכיל את כל הצבעים.

כסף
זהו צבע השלום,טוב להסרת מחלות לא רצויות ובעיות בגוף.משמש לריפוי בצבעים של סרטן הרקמות וסרטן הדם.

זהב
הצבע החזק ביותר בריפוי מחלות כייוון שהוא חזק כל כך אנשים רבים לא יכולים לשאת אותו.הוא מחזק את כל השדות של הגוף והנפש.

השיטות השונות
חלק מהשיטות ניתנות ליישום עצמי וחלקן באמצעות מטפלים-בטיפולים שונים כמו אוקופונקטורה,רפלקסולוגיה,רייקי,ועוד.

נרות
הדלקת נרות בצבעים שמשתלבים עם מה שהדם צריך.למשל,אם אתה רוצה לרכוש ידע,הדלק נרות צבעוניים.בשביל לשלוח אהבה,הדלק נרות ורודים.כדיי לפתור בעיה רוחנית,הדלק נרות כחולים.להגנה-לוונדר,וכן הלאה

בגדים
הצבעים שאתה לובש משפיעים על מצב הרוח שלך ושל הסובבים אותך.כשאתה נמשך ללבוש משהו בצבע מסוים זה אומר שצבע זה נדרש באחד מהגופים שלך.חשבו על הצבעים שאתם עומדים ללבוש,ותראו את הצבע שיהיה לכם באותו יום.

אור ונורות
יכול ללוות טיפולים,מדיטציות ויוגה,כמו אור כתום שמטעין אנרגטית.שימוש באורות בצבעים שונים על פי הצורך

מים מוטענים
בקבוקים או כוסות צבעוניים-מזכוכית ולא מפלסטיק,כ 6 שעות בשמש,המים שבבקבוקים סופגים את אנרגיית השמש ויש לכך יכולת ריפוי מצוינת.גם אם אין שמש ישירה.3 כוסות כאלה ביום שוות לטיול אחד באור השמש.למשל בבוקר מים אדומים להתעוררות.את המים הטעונים אנרגטית שומרים בצל.

הובלת צבע בדמיון מודרך
המטפל יוצר את הצבע במוחו ומוביל אותו לאזור הבעייתי.אפשר גם להשתמש בפנס צבעוני,או אור מלאכותי ממקרן או דומה

עבודה עם מנדלות
מנדלה היא מרכז מעגל קסמים,המנדלות נוצרות מ 2 יסודות בסיסיים-מעגל ונקודה מרכזית.המעגל מייצג נצח-אין לו סוף ואין לו התחלה.המנדלות הן כלי למדיטציה.אפשר לצבוע אותן ולאחר הצביעה להסתכל בנוחות ולקרוא את הפירוש,לבחון את הצבעים,הרעיונות וההבנות שמתעוררות.

נשימת צבעים
בחר צבע,נשום אותו לצאקרה

דמיון מודרך
אתה יכול לטבול בצבע שאתה בוחר,אור שמקיף אותך ,נכנס לגוף ואתה רואה איך הוא מבריא אותך

רייקי
לעצמי ולאחרים

מדיטציית צבע
שים לב למצב הרוח שלך,בחר רגש או תחושה רצויה,בחר צבע בהתאם ,ואז במדיטציה תן לצבע לשטוף אותך

צבעים והסביבה שלנו
באוטו,בבית,בעבודה,הצבעים שסביבנו יכולים להשפיע על מצב רוחנו.למשל חדר שינה שצבוע בצבע הנכון ישפיע על שינה טובה.

אוכל
אכילת אוכל בצבע מסוים או שתית משקה צבוע תוכל לאזן אנרגטית

עבודה עם אבנים צבעוניות
-לאחוז בהן,לשים אותן על צאקרה מסוימת ונוכחות בחדר,ניתן לשלב עם פאנג שווי
ל
רכז מבט
בצבע על פי בחירה

אמבטיה עם מים צבעוניים
צבעי מאכל ושמנים צבעוניים על פי הצורך

אומנות
ציור,פיסול וכל יצירה

נקודות לסיכום וטיפים
המשמעות של הצבעים היא רבה,הם משפיעים על מצב הרוח שלנו,על מערכות יחסים,בריאות,בהרבה מקרים ההשפעה היא לא במודע.
כמו הרבה דברים אחרים בחיים,האיזון חשוב מאד.לכל צבע יש השפעות חיוביות ושליליות.יש גוונים עכורים ויש גוונים בהירים,הכהה מייצג את הפיזי והבהיר את הרוחני.

האריזות של מוצרים שאנו קונים הן בצבעים שונים.בהרבה מקרים הצבעים נבחרו על ידי המשווקים בקפידה כדי לשכנע אותנו לקנות.גם במסעדות זה כך,יש צבעים של אוכל שמעוררים את התאבון ויש שמדכאים.כחול למשל,הוא צבע מעכב תאבון ולכן לא נמצא אותו הרבה במסעדות ובמקומות של אוכל.
באמצעות צבע פשוט יכול חדר בבית חולים להפוך לחדר מתוך אתר נופש-מים וחוף.

האיזון שלנו בגוף בין הפיזי לשאר הגופים וההיבטים קשור לפעילויות של הצאקרות ואלה תלויות בהתפתחות הפיזית,רגשית,שכלית ורוחנית שלנו.
הצאקרות יכולות להיות חסומות או פגועות מפחד,מתח,תאונות,אבדות,קונפליקטים ועוד.
חשוב מאד האיזון בין האלמנטים.
אם נרצה לראות את כל צבעי הספקטרום אפשר להסתכל על סידי בשמש אנו צופים במציאות דרך קולות,אור וצבעים.
כשהמודעות מתבהרת,אנו חשים ורואים יותר צבעים.
שימו לב לצבעים שאתם אוהבים ולאלה שלא. צבעים שאנו לא אוהבים יכולים לשקף אלמנטים באישיות שלנו שאנו לא אוהבים,או אזורים שיש בהם חסימה אנרגטית.
העדפה של צבעים היא דבר מאד אישי ומצביע על מרכיבים שונים של האישיות.
הידע על הצבעים הצטבר במשך הרבה שנים וזה לא גימיק. העבודה עם צבעים יכולה לגלות לנו דברים רבים על עצמנו ולעזור לנו לפעמים באופן מפתיע

מומלץ
להיות בשמש או בצל מחוץ לבית בעיניים חשופות לפחות חצי שעה ביום
ללכת כמה שפחות עם משקפי שמש או עדשות פלסטיק שחוסמים 95 אחוז מהאור
בעוד שזכוכית מעבירה את הרוב
להימנע ממשקפי שמש שחורים
להסתכל הרבה על צמחים ירוקים
קרא 4431 עודכן לאחרונה ב ראשון, 24 יוני 2012
מאסטר מרינה שולמן

מאסטר מרינה שולמן, המובילה בתחומה בישראל, מייעצת לארגונים, לחברות ולאנשים פרטיים, ומנהלת את מרכז ג'וזף יו לפנג שואי בישראל.
מרינה עזרה לקדם לאינספור אנשים את הקריירה, חיי האהבה, ואת הצלחת משפחותיהם. בתי
העסק אשר נעזרו במרינה כיום משגשגים וממשיכים לצמוח.


משנת 2007, מרינה הוסמכה כמאסטרית לפנג שואי על ידי ארגון ה- FSRC העולמי, המנוהל על ידי מאסטר ג'וזף יו. היא כיום מעבירה את הידע המקורי של שושלת בת אלפי השנים לתלמידים אשר לומדים במרכז להיות יועצים מקצועיים בתחום ומעניקה להם הסמכה בינלאומית.

לתיאום שיחה


עם מאסטר מרינה שולמן
התקשרו 050-8774709
או מלאו את הפרטים הבאים:

שם (*)

יש למלא שם ומשפחה.
טלפון (*)

יש למלא מספר טלפון
דוא"ל (*)

יש למלא כתובת דוא"ל תקינה.
פרטי ההודעהחיפוש בבלוג

פרטי התקשרות

כתובת: רח' חיים לבנון 30, תל אביב

טלפון: 050-8774709
דוא"ל: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Web : www.fsrc.co.il